Jak wygląda kurs prawa jazdy?

Posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami jest koniecznością w dzisiejszym świecie. Im wcześniej nabędziemy tę umiejętność, tym lepiej dla nas, ponieważ czas spędzony za kółkiem decyduje o naszych umiejętnościach. Jeśli chcemy zdobyć upragnione prawo jazdy Kraków będzie świetnym miastem do nauki podstawowych umiejętności. Czego możemy spodziewać się na kursie?

Najpierw teoria

Zanim pierwszy raz wsiądziemy do samochodu, musimy posiąść wiedzę teoretyczną na wykładach prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. Część teoretyczna to nie tylko nauka rozpoznawania znaków drogowych i wszystkich przepisów, ale także szczegółowe omawianie możliwych do zaistnienia sytuacji na drodze. Warto potraktować tę część kursu poważnie, bo dobra znajomość przepisów i znaków jest konieczna, by prawidłowo poruszać się na drogach.

Później praktyka

Po wysłuchaniu wszystkich wykładów możemy w końcu usiąść za kierownicą. Instruktor omawia dokładnie wszystkie elementy samochodu, których będziemy używać w trakcie jazdy i tłumaczy sposób ich działania.  Najprawdopodobniej już pierwszego dnia będziemy mieli okazję do samodzielnego ruszania czy nawet przejechania krótkiego odcinka mało uczęszczanej drogi. Często zdarza się, że jeżeli kursant dobrze czuje się za kierownicą i szybko opanowuje podstawowe umiejętności, to od razu wyjeżdża na miasto. Oczywiście wszystko to odbywa się pod czujnym okiem instruktora, który ma możliwość reagowania w odpowiednim momencie tak, aby nie dopuścić do kolizji drogowej.

Egzaminy

Pierwszym egzaminem, który nas czeka, jest tak zwany egzamin wewnętrzny, czyli ten, który odbywa się wewnątrz danego ośrodka szkolenia kierowców. Przebiega on podobnie, jak ten najważniejszy i jest prowadzony przez instruktorów danej szkoły. Wynik egzaminu wewnętrznego (teoretycznego i praktycznego) decyduje o tym, czy zostaniemy dopuszczeni do egzaminu zewnętrznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Następnie musimy zdać zewnętrzny egzamin teoretyczny i dopiero wtedy będziemy mogli podejść do najważniejszego egzaminu praktycznego, którego wynik zdecyduje o tym, czy uzyskamy uprawnienia kierowcy, czy też nie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*